12 localități din raionul Ungheni nu-și cunosc încă primarul. Urmează al doilea tur al alegerilor locale, pe 3 noiembrie.

La start se vor alinia, după cum urmează:

Agronomovca: Vasile Grosu (PSRM) cu 46,88% – Valeriu Negară (PDM) cu 33,85%

Bumbăta: Dumitru Paladi (ACUM) cu 37,55% – Victor Cepoi (PAD) cu 26,60%

Bușila: Igor Vîrlan (PPDA) cu 30, 28% – Valeriu Todirica (PDM) cu 28,79%

Cetireni: Ana Dicusar (PDM) cu 48,37% – Eugeniu Popovici (PPDA) cu 29,07%

Cioropcani: Victor Robuleț (PDM) cu 27,15% – Vitalie Rusu (ACUM) cu 21,50%

Costuleni: Sorin Gurău (PDM) cu 41,49 – Andrei Rudicov (PSRM) cu 32,09%

Florițoaia Veche: Sergiu Mărgărint (PDM) cu 39,52% – Nicolae Cucu (PLDM) cu 29,69%

Măcărești: Sergiu Manciu (independent) cu 40,88% – Iacob Pântea (PDM) cu 18,64%

Petrești: Serghei Gorea (PDM) cu 36,76% – Nina Pascaru (PSRM) cu 18,60%

Pîrlița: Ludmila Nistor (PSRM) cu 38,68% – Stanislav Babuțac (PDM) cu 30,04%

Valea Mare: Alexei Antoci (PSRM) cu 38,86% – Galina Varvariuc (PDM) cu 34,68%

Zagarancea: Mihail Burlacu (PCRM) cu 33,36% – Vasile Gaviuc (PUN) cu 28,70%.

 

(489 vizualizări)

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550  

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: